Když se řekne outdoor, vybaví se právem hodně lidem stan. Stan je symbolem nocování pod širákem. Kvalitní stan patří k základní výbavě každého outdoorového nadšence. Stanovat se dá nejen v létě. Stany jsou k dispozici v různých velikostech, od malých stanů po komfortní velké stany, do nichž se pohodlně vejde několik osob. Nocování pod širákem nepochybně k turistice a outdooru. Pro každého správného outdoorového nadšence patří stan mezi základní výbavu společně se spacákem. Spaní v přírodě, to je dobrodružství a spousta vzpomínek. Můžete to však zkusit znovu a vyrazit někam na výlet se spaním v přírodě. Vybrat si můžete ze široké nabídky jednoplášťových i dvouplášťových stanů. Dopřejte si i dnes možnost stanování v přírodě a zažijte neopakovatelné zážitky.

Mám malý stan…

Tak nějak se to zpívá v jedné písničce. Ale proč ne, malé stany pro jednu osobu jsou kompaktní a snadno přenosné. I přes menší rozměry jsou dostatečně pohodlné a s umístěním spacáku není problém. Navíc, pokud máte stan jen pro sebe, máte také své soukromí. Mezi menší stany počítáme i takové, které jsou určeny pro 2 či maximálně 3 osoby. Tyto malé stany jsou perfektní výbavou pro turistiku, kempování a další aktivity. A samozřejmě nejen tyto malé. V naší nabídce najdete malé stany i velké rodinné stany pro rodinu nebo přátele. U velkých stanů najdete rovněž stříšku před vstupem či předsíň. Do takových stanů se vejde pohodlně i 5 lidí. Každopádně ve všech případech se stany dají snadno sestavit a jejich konstrukce je z pevných materiálů.

Jednoplášťový nebo dvouplášťový

Základním kritériém kvality stanu je použitá stanovka. Nabízejí se jednoplášťové a dvouplášťové stany. Jednoplášťové jsou lehčí a tím i lépe přenosné, obvykle však nejsou vhodné do deštivého počasí. Stanovka není tolik odolná. Jednoplášťové stany jsou ideální na letní turistiku za hezkého počasí. Samozřejmě, jedna přeháňka není problém, ale takový stan není vhodný pro soustavné používání ve vlhku. Naopak dvoupláštové stany jsou robustnější se silnější stanovkou. Voda není problém, odolnost stanovky je vyšší a rovněž podlážka je komfortnější. Takové stany lze doporučit i pro náročné outdoorové výlety. Moderní stany, které jsou i v naší nabídce, poskytují komfortní a pohodlné spaní. U každého stanu jsou uvedené parametry materiálů stanovky, počet a průměr tyček, hmotnost, počet osob a další údaje, které Vám pomohou s výběrem stanu přesně podle Vašich potřeb.

This entry was posted by in Blog.